Home Závody a výsledky Alpské disciplíny

Nabídka nájmu SC ALPIN

03.04.2021

Závodní tým ALPIN SC Špindl nabízí k nájmu kompletní materiálové zabezpečení tréninkové skupiny. Možnost  je od  01.05.2021. Podrobnosti zde

Vzdělávací akce v sezoně 2020/21

23.03.2021

Vážení trenéři, všechny vzdělávací akce, kurzy, školení a semináře, které se měly uskutečnit na lyžích v zimní sezóně 2020 – 2021 jsou z důvodu epidemiologické situace v ČR a v zahraničí zrušeny. Nejbližší plánované školení pro trenéry 3. třídy bude vypsáno na červen nebo září 2021 (kondiční část), školení 4. třídy na přelom listopadu a prosince 2021. Termínovou listinu letních a podzimních vzdělávacích akcí a seminářů zveřejníme do 1.5.2021. Všem trenérům, kterým vypršela platnost trenérských průkazů, byla administrativně prodloužena platnost licence o rok. Děkujeme a věříme, že se co nejdříve na nějakých akcích potkáme. Metodici AD.

Velká gratulace a hlavně pocta Martině Dubovské

10.03.2021

Velká gratulace a hlavně pocta Martině Dubovské. V těžkém životním období se dokázala zkoncentrovat a podat fantastický výkon, když ve slalomu Světového poháru v Jasné skončila na 8. místě. Závod věnovala svojí mamince, která před necelými dvěma týdny odešla po následcích těžké dopravní nehody na věčnost. Další česká reprezentantka Gabriela Capová nepostoupila mezi třicítku, ale začíná se u ní po zranění blýskat na lepší časy. Více informací na stránkách www.czech-ski.com

Špindlerův Mlýn - možnost tréninku

09.03.2021

Informace pro závodníky juniorské kategorie a výš. I v dalším týdnu (od 8.3.) je možný trénink GS na červené sjezdovce ve Svatém Petru. Zájemci se mohou hlásit u Ládi Forejtka tel. 603483246

Smutná zpráva z Říček

09.03.2021

Ski klub Ústí nad Orlicí, z.s. s lítostí oznamuje, že dne 5.3.2021 odešel do lyžařského nebe ve věku 84 let pan Karel Kalousek, jehož jméno je neodmyslitelně spjato s činností klubu, zejména při organizování lyžařských závodů na svazích Zakletého vrchu v Říčkách v Orlických horách. Karel vykonával dlouhodobě funkci technického delegáta, ředitele žákovského závodu RKZ, vedoucího techniků při pořádání závodu Skiinterkriterium, byl členem výboru klubu a vedoucím okrsku Horské služby Říčky v Orlických horách. Říčkám a lyžování zasvětil celý svůj život.

 

Čest jeho památce.

Do lyžařského nebe odešel Jirka Prousek

04.03.2021

S velkým zármutkem v srdci oznamujeme, že nás 28.2.2021 ve věku 75 let navždy opustil a do lyžařského nebe odešel náš báječný přítel, kamarád a kolega

 

pan

Ing. Jiří Prousek

Ski team Harranti Harrachov

28.02.2021

Ski team Harranti Harrachov hledá trenéra pro kategorii přípravka a předžáci. Hlavní náplní trenéra bude výuka základního lyžování + úvod do závodního lyžování. Nabízíme zajímavé platové podmínky, účast na zahraničních soustředěních na jaře a na podzim. Hlavní místo tréninku je Harrachov a okolí. V případě zájmu zajistíme ubytování. Termín nástupu dle dohody. Zájemci se prosím hlaste e-mailem na michal@droneservices.cz

 

Michal Kunrt

Ski team Harranti

FIS závody 22.-26.2.2021 Špindlerův Mlýn

18.02.2021

Vážení sportovní přátelé,

OSÚ AD SLČR dne 16.2.2021 obdržel vyjádření z Ministerstva zdravotnictví ČR ohledně pořádání FIS závodů, které se měly konat ve dnech 22.-26.2.2021 ve Špindlerově Mlýně. Bohužel MZ žádost zamítlo v souvislosti s epidemiologickou situací a zákazem vstupu na území okresu Trutnov. OSÚ AD bude dále žádat o výjimku v měsíci březnu, ale jen pro kategorie FIS. Pro nižší kategorie se závody pod hlavičkou Svazu lyžařů  do konce této sezóny konat nebudou.

sekretariát OSÚ AD SLČR

 

Nominační kriteria pro žáky na závody Zagreb, Škofja Loka, Abetone, Val d´Isere 2021

08.02.2021

zde ke stažení

Slovo předsedy OSÚ AD SLČR Ladislava Forejtka před MS

05.02.2021

Reprezentanti, trenéři a fanoušci,

v pondělí 8.2.2021 začíná  po olympijských hrách největší lyžařský svátek. Mistrovství světa v alpských disciplínách uvítá italské středisko Cortina d¨Ampezzo.

Tragická zpráva. Zemřel šéftrenér juniorů Vlado Kovár

04.02.2021

Během dnešního dne přišla zdrcující zpráva. Do lyžařského nebe odešel šéftrenér reprezentačního družstva juniorů v alpských disciplínách Vladimír Kovár. Bylo mu pouhých 42 let.

Nový odkaz v kartě závodníka

02.02.2021

Vážení sportovní přátelé,

chtěli bychom Vás informovat, že jsme v kartě u každého závodníka s kódovým číslem FIS (viz http://vysledky.czech-ski.cz/evidence/zavodnici.html) přidali odkaz zahraniční závody. Zde jsou vidět všechny závody z kalendáře FIS, na které je aktuálně závodník v zahraničí přihlášen.

sekretariát OSÚ AD SLČR

Prodlužujeme zrušení závodů v sezoně 2021

01.02.2021

Vážení sportovní přátelé!

Rada OSÚ AD rozhodla od 1.2.2021 prodloužit zrušení veškerých žákovských a předžákovských závodů.

Zároveň předpokládáme, že letošní závodní sezóna na body již v obvyklém formátu nebude. Důvody, které nás vedly k tomuto rozhodnutí byly především neuspokojivá epidemiologická situace a opakovaná vyjádření vlády, ze kterých vyplývá snaha nerozvolňovat přijatá opatření a s tím související uzavření lyžařských areálů. Tréninkové podmínky a vlastní trénink závodníků v uvedených kategoriích je velmi obtížný a také rozdílný.

Z toho důvodu by také výsledky závodů nebyly v této sezoně úplně objektivní a férové. Do konce února představíme nominační kritéria a budeme vás dále informovat o připravené podpoře pro lyžařské kluby. Nepřestáváme vyjednávat o možnosti otevření areálu pouze pro trénink amatérských závodníků.

Věříme, že v rámci oddílů naleznete motivaci pro pokračující trénink a pevně doufáme, že alespoň závěrečnou část sezony budeme moci lyžovat.

 

Sekretariát OSÚ AD SLČR

Pohár FIS/UNI, AM ČR, MČRJ Bílá 13.-14.2. a Zimní univerziáda 2021

01.02.2021

Organizační výbor spolu s pořadateli dostal vyjímku k uspořádání závodů FIS/UNI na Bílé. Tímto se obracíme na trénéry a závodníky, aby nám byli nápomocni k zjednodušení organizace a v případě zájmu o start na těchto závodech se co nejdříve příhlásíli v online systému OSÚ AD SLČR. Pořadatel potřebuje mít včas informace o počtu účastníků, kterým musí vyjednat také povolení pro ubytování.

Ve věku 89 let zemřel Karel Suchý

23.01.2021

Dne 9. ledna 2021 zemřel Karel Suchý. Celoživotní lyžařský nadšenec, bývalý závodník v alpském lyžování, dlouholetý funkcionář Svazu lyžařů ČR, čelní představitel Pražského svazu lyžařů, rozhodčí a muž, kterého mnoho generací lyžařů potkávalo na startu domácích i mezinárodních závodů všech kategorií skonal ve věku 89 let. Čest jeho památce!

Zrušení 59.ročníku Skiinterkritéria Říčky

08.01.2021

Oznamujeme Vám, že jsme byli nuceni přistoupit ke zrušení 59.ročníku Skiinterkriteria. Důvody jsou spojené s nepříznivou epidemickou situací v ČR a také přísnými vládními restrikcemi.
Rád bych touto formou poděkoval všem za spolupráci při přípravách na tomto ročníku.

Doufáme, že v příštím roce bude situace lepší a 60.ročník se nám povede!

Jan Dufek

Zrušení závodů do konce ledna 2021

31.12.2020

Vážení sportovní přátelé!

Rada OSÚ AD rozhodla zrušit veškeré žákovské a předžákovské závody do konce ledna 2021.

Žádné závody tedy nebude možné odjet pod hlavičkou Svazu lyžařů ČR na body.

K tomuto rozhodnutí vedou logické důvody nemožnost zajistit tréninky a zřejmě i nejasné podmínky po 10.1.2021.

Činnost klubů budeme nadále podporovat metodickými nápady a budeme se těšit, že koncem ledna upravíme kalendář a závody uspořádáme.

 

Sekretariát OSÚ AD SLČR

Pravidla lyžařských závodů OSÚ AD SLČR 2020-2024

29.12.2020

Pravidla lyžařských závodů OSÚ AD SLČR 2020-2024 ke stažení zde

Vánoční přání

22.12.2020

Mladí závodníci, rodiče, trenéři a všichni ostatní lyžaři,

rok se s rokem sešel, nejhezčí svátky roku se přiblížily. Všechny děti se určitě těší na zazvonění Ježíška.

Pro naše lyžaře je to doba zimní závodní sezony, na kterou se všichni s plným nasazením připravujeme. Letošní sezona bude jiná než obvykle. Závody pro kategorie žáků a předžactva v nejbližší době nebudeme moci pořádat. Neberme to jako „konec světa“, ale jako skvělou výzvu pro nás rodiče a trenéry, můžeme všichni zapracovat na zlepšení techniky našich dětí. Skvěle připravenými tréninky zvýšit nadšení z lyžování. Naši metodici připravují na tuto dobu velmi zajímavé programy, které nám všem doufám pomohou zpestřit přípravu a naučit naše mladé závodníky zase něco nového. Jakmile nám to situace dovolí závody okamžitě rozjedeme, všichni pořadatelé jsou na to s námi připraveni.

Přeji Vám všem hodně zdraví, žádné chmury a klidné prožití vánočních svátků. Přeji Vám nejen mnoho sportovních úspěchů, ale i splnění všech ostatních Vašich přání v roce 2021.

 

S lyžařským pozdravem Skol

Ladislav Forejtek, předseda OSÚ AD SLČR.

Termíny vzdělávacích akcí AD SLČR

17.12.2020

Představujeme termínovou listinu vzdělávacích akcí na zimu 2021. Najdete v ní termíny školení trenérů 4. a 3. třídy. Dále termíny prolongačních kurzů, které v rámci nového systému vzdělávání trenérů rozšiřují možnosti jak prodloužit platnost trenérských licencí, a zároveň reagují na letos zrušené termíny odborných seminářů a jsou určeny pro trenéry, kteří letos byli přihlášeni na semináře a potřebují prodloužit platnost průkazů. Najdete v ní také termíny lyžařských workshopů, které budou zaměřeny na lyžařské dovednosti. Termínovou listinu, pozvánky na prolongační kurzy a workshopy najdete na stránkách SLČR v sekci vzdělávání trenérů. Metodici a sekretariát AD.

 záznamy 1 - 20 z 336    následující   poslední »

Partneři Svazu lyžařů ČR

Toyota

Hlavní partneři úseku alpských disciplín

Monzas Don Quiet

Partneři úseku alpských disciplín

Mölltaler Gletscher Sidas

Partneři Czech Ski alpine pool

LEKI
Mico
POC Sport Mizuno Vola Racing CZ Level Head.cz Kaestle
Liski
Buff

Mediální partneři

Snow.cz
CT
Radiožurnal

Partnerská lyžařská střediska

Skiareál Špindlerův Mlýn SkiResort Černá hora - Pec Skiareál Harrachov moninec.cz