Home Závody a výsledky Alpské disciplíny

Úhrada FIS bodů a kódových čísel ČR pro lyžařskou sezónu 2022/2023

19.04.2022

dokument k úhradě poplatků ke stažení zde 

formulář ,,přihláška bodů za výkon ke stažení´´ zde

Školení trenéru 2.třídy

23.06.2022

Vážení trenéři, v letošní sezoně se bude konat školení trenérů 2.třídy. První část školení začne v září kurzem obecných předmětů na VOŠ ČUS v Praze v termínech 16.-18.9.2022 a 24.-25.9.2022, celkem 5 dní zakončených testem. Lyžařská část školení proběhne začátkem dubna 2023 ve Špindlerově Mlýně (čtvrtek - neděle) a kondiční část začátkem června 2023 ve Vrchlabí (pátek-neděle). 

Termínovou listinu a přihlášky na školení trenérů najdete na stránkách SLČR v sekci vzdělávání trenérů, vyplněné přihlášky posílejte na sekretariatad@czech-ski.com. V případě dotazů kontaktujte Jiřího Matějů, 777801050, jiri.mateju@czech-ski.com, nebo Radima Jireše, 606708399, radim.jires@czech-ski.com. Přihlášeným trenérům před každou částí školení pošleme pozvánku s konkrétními informacemi.

Metodici AD

Info z ledovce Pitztal, Kaunertal

22.06.2022

Nový cenový systém od zimy 2022/23, který má výhody i pro vaše týmy! ke stažení zde

 

NOVÝ CENÍK OD ZIMY 2022/23

Dne 24. ZÁŘÍ 2022 zahajujeme na ledovci Pitztal novou zimní sezónu. 

Již OD DNE - 21. ČERVNA 2022 vstupuje v platnost náš nový cenový systém - čím dříve si uděláte online rezervaci, tím levnější bude. 
Online získáte vždy výhodnější cenu. Odkaz na novou online rezervační platformu najdete od DNES přímo na naší domovské stránce nebo v sekci Pitztal Glacier Shop. 

 
SEZÓNNÍ JÍZDENKA TOP 4

Naše sezónní jízdenka TOP 4 je již v systému. S permanentkou TOP 4 můžete trénovat od 24. ZÁŘÍ 2022 do 07. KVĚTNA 2023 na ledovci Pitztal Glacier & Rifflsee a také do 29. KVĚTNA 2023 na ledovci Kaunertal Glacier & Fendels.

Pokud si tuto permanentku zajistíte online do 31. AUG 2022, můžete online ušetřit až MINUS 20 %. Běžné ceny najdete v přiloženém informačním listu.

Upozorňujeme, že došlo k úpravám věkových skupin v TOP 4

  • Dospělí // narození 2003 a starší
  • Mládež // narození 2004 až 2006
  • Děti // věková skupina 2007 až 2014
REZERVACE SJEZDOVKY

Pokud nemáte nebo si nekupujete permanentky, platí následující informace:

Uzavřené tréninkové tratě jsou k dispozici pouze v kombinaci s platnou rezervací sjezdovky. Online nejsou žádné slevy pro tréninkové týmy, protože vám již nabízíme speciální podmínky. Samozřejmě nemůžeme kontrolovat online nákup lyžařských jízdenek obecně. Jízdenky zakoupené online lze vrátit pouze v rámci pojištění. Zde nebudou činěny žádné výjimky.

TIP // Žádosti o rezervaci nám prosím zasílejte co nejdříve, abychom mohli provést odpovídající rezervace. S radostí na e-mailové adrese pitztal@tirolgletscher.com.

 

Program “hřiště”

17.06.2022

OSÚ AD SLČR ve spolupráci s kraji začíná velmi aktivně pracovat na programu, který jsme nazvali “hřiště”. V první fázi mapujeme možnosti tréninku v lyžařských areálech v ČR.

První setkání proběhlo v minulém týdnu v Peci pod Sněžkou a 14.6.2022 na Červenohorském Sedle a v Karlově pod Pradědem.

V Karlově pod Pradědem je několik homologovaných sjezdovek - nejvíce využívaný je areál Klobouk (dříve Pařezák, Olomoučák) na samém konci obce. Pro jednání o podmínkách využití SKI Arény Karlov potřebujeme znát představy, plány nebo požadavky jednotlivých klubů, teamů, tréninkových skupin i jednotlivců všech věkových kategorií (PAP,Ž,J+D) na frekvenci tréninků nebo soustředění v průběhu sezóny - počty dní, zájem o ubytování. Na základě dodaných informací do 31. července 2022 zahájíme konkrétní jednání na stanovení příznivých podmínek pro přípravu, organizaci tréninků, materiální zajištění a bezpečnost.

 

Vaše požadavky a náměty prosím zasílejte mailem na adresu:

ladislav.forejtek@czech-ski.com

sekretariatad@czech-ski.com

 

Ladislav Forejtek, Petr Ochmann a Petr Houser

Vzdělávací akce léto / podzim 2022

02.06.2022

 

  • 2.7. Nymburk
  • 20.8. Jindřichův Hradec
  • 3.9. Trutnov
  • 15.10. Horní Bečva

Vážení trenéři, také na letošní léto a podzim jsme připravili vzdělávací Workshopy, které zároveň budou sloužit k prodloužení trenérských kvalifikací. Trenéři si mohou vybrat jeden z uvedených workshopů, program bude na všech podobný, aby si zájemci mohli vybrat konkrétní akci podle lokality nebo podle termínu. Obecně bude program zaměřen na techniku lyžování a ukázky cvičení na rozvoj jednotlivých lyžařských dovedností pro jednotlivé kategorie. K dispozici bude soubor cca 130 cvičení, který bude ke stažení během workshopu. Dále teoretické přednášky z lyžování, témata z kondiční přípravy v AD nebo mentální koučink, časový plán workshopů bude od 9 do 16 hod, konkrétní program na jednotlivé akce včas zveřejníme.

 

Termínovou listinu a přihlášky na doškolení trenérů najdete na stránkách SLČR v sekci vzdělávání trenérů, vyplněné přihlášky na konkrétní termíny posílejte na sekretariatad@czech-ski.com. Uzávěrky přihlášek na jednotlivé akce jsou vždy týden před termínem akce. Minimální účast pro konání workshopu je 10 osob.

 

V případě dotazů kontaktujte Jiřího Matějů, 777801050, jiri.mateju@czech-ski.com, nebo Radima Jireše, 606708399, radim.jires@czech-ski.com.

 

Metodici AD

Jesenický pohár 2022

26.05.2022

Vyhlášení celkových výsledků pětidílného seriálu závodů v alpských disciplínách JESENICKÝ POHÁR 2022 se uskuteční v sobotu 4. června 2022 v 15:00 hod. v Minikempu Leskovec na Slezské Hartě. Po celý den je připraven program kondičních a sportovně rekreačních pohybových aktivit.

Ceny pro tři nejlepší závodníky všech věkových kategorií věnovaly Horské Lázně Karlova Studánka. Listina vítězů ZDE.

ALPIN SC Špindl nabízí pronájem materiálového zabezpečení pro tréninkové skupiny

23.05.2022

nabídka zde

Ohlédnutí za sezónou 2021/2022

12.05.2022

ke stažení zde

Valná hromada OSÚ AD SLČR

09.05.2022

Vážení lyžaři,

náš team dostal na sobotní Valné hromadě velkou důvěru pokračovat v práci pro úsek.

Za celou naši radu děkuji všem delegátům za účast na Valné hromadě a především za projevenou důvěru.

Pokračujeme v částečně obměněné Radě. Novou posilou do teamu je Eva Jelínková (za svobodna Sochorová) úspěšná reprezentantka, trenérka,  v civilním povolání učitelka ZŠ. V radě bude mít na starost metodiku a vrcholový sport. Druhou posilou je Luboš Trejbal, lyžařský srdcař a dlouholetý “bafuňář” v Libereckém kraji. V našem teamu se bude věnovat problematice krajů a společně se mnou máme na starost program “Hřiště”. 

V teamu pokračují Standa Kmoch, Martin Štěpán, Robert Varga a Filip Brýdl.

Manažerkou úseku je Danuta Štrougalová, sekretariát ji pomáhá zajišťovat  Míša Jaroušová.

Ještě jednou děkuji a pouštíme se všichni naplno do práce.

 

S lyžařským pozdravem

 

Skol

 

Ladislav Forejtek

Ve Špindlerově Mlýně a na Pradědu proběhla školení trenérů 3.třídy alpských disciplín.

21.04.2022

Jednalo se o 3 denní lyžařskou část školení, ve Špindlerově Mlýně se v termínu 30.3.-3.4. zúčastnilo 46 trenérů a v termínu 7.-10.4. 37 trenérů, na Pradědu v termínu 8.-11.4. 32 trenérů. Praktická část byla zaměřena na nácvik lyžařských dovedností a jejich význam pro závodní techniku, nácvik techniky ve vedení oblouku a v přechodové fázi, nácvik stavby SL a OS. Teoretická témata se týkala lyžařské techniky, biomechaniky, významu lyžařských dovedností, pravidel lyžařských závodů, video rozboru a servisu lyží. Účastníci úspěšně zakončili lyžařskou část školení praktickým metodickým výstupem.

V květnu a červnu bude následovat kondiční část školení ve Vrchlabí a v Brně.

Poděkování zaslouží všichni účastníci kurzu, dále lektoři, kteří se na kurzech podíleli, ve Špindlerově Mlýně Radim Jireš, Luděk Strejček, Zdeněk Chrástecký, Jan Fiedler, Jan Čermák, Petr Jireš, na Pradědu Ludvík Vacek, Alena Danihelková, Jan Brzezina, Ladislav Bedřich, Petr Houser.

Metodici OSÚ AD SLČR

Kurz trenérů 4. třídy alpských disciplín

28.03.2022

V Peci pod Sněžkou proběhlo v termínu 24.3. - 27.3. školení trenérů 4.třídy alpských disciplín.

3 denního kurzu se zúčastnilo 44 trenérů, kteří absolvovali kompletní program kurzu zaměřený na nácvik lyžařských dovedností a jejich význam pro závodní techniku, cvičení, stavbu tratě, rozcvičku lyžařskou i na místě, strukturu tréninkové jednotky. Součástí školení byla také aktivní účast na tréninku PaP pod vedením Lukáše Wondráčka. Odpolední teoretická témata se týkala lyžařské techniky, systému vzdělávání, biomechaniky, psychomotorického vývoje dětí, plánování sportovní přípravy a významu lyžařských dovedností.

Kurz je obecně nejvíce zaměřen na práci v kategoriích PaP. Skvělá účast na kurzu je pro nás pozitivním dokladem toho, že o trenérskou profesi je zájem a můžeme tvořit základnu pro profesionální práci v oddílech. Další příznivý faktor je velké zastoupení mladých trenérů, kteří postupně ukončují svoji závodní kariéru a mají chuť se věnovat lyžování a trénování dětí ve svých oddílech.

Ke skvělé atmosféře přispěly i výborné sněhové podmínky. Poděkování zaslouží všichni účastníci kurzu a lektoři, kteří se na kurzu podíleli, jmenovitě Lukáš Wondráček, Radek Drahoňovský, Jiří Špetla, Radim Jireš, Nikol Novotná a Jiří Matějů. 

Metodici OSÚ AD SLČR

Kritéria do RDJ a RVž vyjádření

23.02.2022

vyjádření zde ke stažení

Nominační kritéria Univerziáda 2023

18.02.2022

Nominační kritéria FISU WORLD UNIVERSITY GAMES 2023 Lake Placid 12.-22.1.2023 ke stažení zde

TJ Bižu Jablonec vypisuje výběrové řízení na trenéra juniorů

07.02.2022

Tělovýchovná jednota Bižuterie Jablonec nad Nisou, oddíl alpského lyžování, vypisuje výběrové řízení na funkci trenéra tréninkové skupiny juniorů.

Předpoklady:

Trenérská kvalifikace, řidičské oprávnění skupiny B, schopnost pracovat se skupinou závodníků různé výkonnosti.

Přihlášky s motivačním dopisem posílejte na adresu zdenekdreveny@gmail.com v termínu do konce února 2022.

Zdeněk Dřevěný, předseda oddílu alpského lyžování TJ Bižu.

Úprava článků Soutěžního řádu 5.2.5 a 5.2.6.

30.01.2022

 

5.2.5. LB 4, 5, 6, 7, 8 (ŽZ 4, 5, 6, 7 a 8) kategorie U14, U16 platnost dle 5.2.8.

LB 4, LB 5, LB 6, LB 7, LB 8 určuje průběžné pořadí závodníků v jednotlivých disciplínách a kategoriích. Pro zpracování LB4, LB 5, LB 6, LB 7, LB 8 se použije u závodníka nejvýhodnější varianta tohoto postupu:

a) průměr dvou lepších bodových hodnot dosažených v daném závodním období

b) jeden lepší výsledek dosažený v daném závodním období povýšený o jednoduchou přirážku

c) body LB 1 pro kategorii U16 povýšené o jednoduchou přirážku, resp. LB3 pro kategorii U14 povýšené o jednoduchou přirážku

Závodníkovi, který nedosáhl žádného výsledku se do LB 4, LB 5, LB 6, LB 7, LB 8 uvedou body z LB 1 povýšené o jednoduchou přirážku.

 

5.2.6. LB 9 (ŽZ 9) kategorie U14, U16, LB 9 od 11. 4. 2022.

LB 9 určuje průběžné pořadí závodníků v jednotlivých disciplínách a kategoriích. Pro zpracování LB 9, se použije u závodníka nejvýhodnější varianta tohoto postupu:

a) průměr dvou lepších bodových hodnot dosažených v daném závodním období

b) jeden lepší výsledek dosažený v daném závodním období povýšený o dvojitou přirážku

Závodníkovi, který nedosáhl žádného výsledku se do LB 9 uvedou body z LB 8 povýšené o dvojitou přirážku.

 

schváleno TRž a STK OSÚ AD SLČR

Školení trenérů 4. třídy alpských disciplín

24.01.2022

Ve Peci pod Sněžkou proběhlo v termínu 6.-9.1.2022 školení trenérů 4. třídy alpských disciplín.

Po dvouleté pauze zapříčiněné Covidem jsme mohli uspořádat školení trenérů na lyžích, tentokrát se jednalo o vůbec první školení 4. třídy, zúčastnilo se 32 budoucích trenérů, kteří již byli přihlášeni na kurzy v minulých dvou sezonách. Program byl zaměřen na lyžařskou část přípravy sjezdaře - v praxi na nácvik lyžařských dovedností a techniky, dále seznámení s tréninkem v branách, z teorie na témata lyžařská technika, biomechanika, lyžařské dovednosti, plánování přípravy a psychomotorický vývoj dětí.

Metodici OSÚ AD SLČR

SPEED WEEKEM odstartoval Český pohár v alpských disciplínách pro sezónu 2021/2022

14.01.2022

Tento týden se SPEED WEEKEM ve Špindlerově Mlýně rozběhl kolotoč Českého poháru pro sezónu 2021/2022. Tituly mistrů republiky ze Super G získali Jan Koula a Tereza Kmochová. Alpskou kombinaci ovládli Kryštof Krýzl a Tereza Kmochová. Druhá zastávka ČP se bude konat od 13. do 16. ledna na Poháru Jizerských hor.

RADA OSÚ AD přeje všem příznivcům lyžování krásné svátky vánoční a vše nejlepší v novém roce 2022!

24.12.2021

Změna systému organizace tréninků OSÚ AD ve Špindlerově Mlýně

13.12.2021

Abychom optimalizovali využití tréninkových tratí, které SLČR poskytuje MELIDA a.s. Špindlerův Mlýn, budou z rozhodnutí OSÚ AD jednotlivé tratě týmům přidělovat Eva Erlebachová a Luděk Strejček ve spolupráci s pracovníky Skiareálu a SLČR. Pro hladkou spolupráci je třeba, aby byly bezezbytku dodržovány následující pokyny a postupy, protože ani jeden z organizátorů nemá tuto práci jako hlavní činnost.

 

Podrobné informace o organizaci tréninků zde

 

Termíny školení trenérů

07.12.2021

V sezoně 2021/22 jsou v plánu školení trenérů 4. a 3.třídy. V lednu 6.-9.1. a v březnu 24.-27.3. proběhnou školení trenérů 4.třídy, místo konaní Pec pod Sněžkou. Následně v termínu 31.3. - 3.4. je v plánu školení trenérů 3.třídy ve Špindlerově Mlýně (přednostně pro ty, kteří v červnu absolvovali kondiční část) a 7.-10.4. školení pro nově přihlášené, místo Špindlerův Mlýn a Praděd. Školení trenérů 2.třídy začne v září / říjnu 2022 obecnou částí. Přihlášky můžete posílat na sekretariatad@czech-ski.com.

 

Termínová listina vzdělávacích akcí je ke stažení ZDE ve složce vzdělávání trenérů. V průběhu prosince přidáme do termínovky jednodenní prolongační kurzy a workshopy

Radim Jireš - metodická komise OSÚ AD SLČR

 záznamy 1 - 20 z 374    následující   poslední »

Partneři Svazu lyžařů ČR

Toyota

Hlavní partneři úseku alpských disciplín

Monzas Don Quiet

Partneři úseku alpských disciplín

Mölltaler Gletscher Sidas

Partneři Czech Ski alpine pool

LEKI Mico POC Sport Mizuno Vola Racing CZ Level Head.cz Kaestle
Liski
Buff

Mediální partneři

Snow.cz
CT
Radiožurnal

Partnerská lyžařská střediska

Skiareál Špindlerův Mlýn SkiResort Černá hora - Pec Skiareál Harrachov moninec.cz