21.01.2019 V termínu 10. – 13. ledna se jel první díl Českého poháru v alpském lyžování, dlouhodobého celosezónního seriálu v alpských disciplínách, jehož vítězové si na konci sezóny tradičně odnesou zajímavou výhru. Novinkou je mírně pozměněný systém započítávaných závodů i výše odměn.

Letošní ročník čítá sedm zastávek v pěti střediscích a vyvrcholení přijde ve Špindlerově Mlýně na MČR technických disciplín. Úvodní klání v Karlově v polovině prosince musela být bohužel kvůli nedostatku sněhu zrušena, v Albrechticích už se vše rozeběhlo naplno s tím, že první obří slalom musel být kvůli kalamitnímu stavu, který přerušil dodávku elektrické energie do celé oblasti, zrušen.

Systém započítávaných závodů letošního ročníku:

Počet odjetých závodů v jednotlivých disciplínách / Počet započítávaných závodů do ČP

Odměny:

Vítězové v kategorii mužů a žen obdrží 25.000,-Kč, druzí v pořadí 15.000,-Kč, třetí 10.000,-Kč,v juniorech vítězové 10.000,-Kč, druzí 5.000,-Kč a Třetí 3.000,-Kč, v kategorii mladších juniorů jsou odměněni pouze vítězové, a to částkou 5.000,-Kč. Celkem bude rozděleno 146.000,-Kč

V prvních závodech v Albrechticích zvítězili v obřím slalomu Viktorie Vydrová před skicrossovou reprezentantku Nikol Kučerovou a Natálií Zouharovou a Marek Müller, před Janem Koulu a Ondřejem Surkošem. V prvním slalomu Aniela Sawická (POL) před Petrou Hromcovou (SVK) a Nikolou Bubákovou, která byla nejlepší z Češek, tudíž získala 100 bodů do ČP, 80 získala v závodě 4. Tereza Zahálková a 60 v závodě 5. Monika Zemanová. V mužích Marek Müller, druhý byl Martin Kejval a třetí Ondřej Surkoš. Druhý závod slalomu ovládla Klára Pospíšilová druhá byla Tereza Nová, třetí Aniela Sawická, z Češek N. Bubáková, muži opět Marek Müller, před Fabianem Golou a Adamem Klímou.

Lídry Českého poháru se po Albrechticích stali Nikola Bubáková a Marek Müller.