20.03.2014 krátký report z Pece...

Víkend 15.-16.3. byl v Peci p. Sněžkou věnován světové elitě Masters lyžařů, tedy závodníkům starším 30 let. Zima si zahrává s lyžaři celou sezonu a ne jinak tomu bylo i v Peci. Oproti propozicím byl změněn program, nejel se slalom, ale dva „obřáky“. Toto rozhodnutí se nakonec setkalo i s pozitivní reakcí a pochopením mezi závodníky. Těch se přihlásilo na 180, nakonec i díky vlivu špatného počasí se závodního víkendu zúčastnilo 141 lyžařů z mnoha tradičních lyžařských velmocí (Německo, Rakousko, Francie) tak z netradičních či vzdálených zemí (Řecko, USA, V. Británie, Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Belgie). Mezi startujícími nechyběli ani Poláci, Slováci nejpočetnější výpravu tvořili Češi.

Právě naši reprezentanti získali nejvíce pohárů, které se udělovaly třem nejlepším v každé kategorii. Slavnostní vyhlášení sobotního závodu je tradičním lákadlem FIS Masters Cupu v Peci. Pravidelně se odehrává v hotelu Horizont a je doprovázeno společenskou zábavou a rautem. I z reakcí zahraničních závodníků je patrné, že servis, skvělá organizace a výborně upravený kopec na Javoru jsou největším lákadlem, pro které se do Pece vyplatí přijet.

10.ročník jak už bylo řečeno výše, provázely rozmary počasí. Prakticky celý víkend pršelo nebo padal sníh. Proto se v sobotu rozhodlo, že se nepojede dvoukolový obří slalom pro „Áčkovou“ kategorii. Rozhodnutí bylo vyneseno na základě jednání Jury v čele s technickým delegátem závodu p. Miloslavem Sochorem, bývalým československým reprezentantem, a také po konzultaci se závodníky. V neděli se pak jel klasicky jednokolový obřák pro všechny kategorie.

Letošní ročník nebyl vůbec jednoduchý, ale po organizační stránce i ze závodního hlediska se povedl na 100%.  

 

Za hlavního organizátora spo. SJ SKI

Iva Kárníková