31.10.2016 Dívčí juniorský tým se v termínu 23. – 29. října 2016 sešel na prvním společném soustředění na sněhu v rámci přípravy na sezónu 2016/2017.

Soustředění se jmenovitě zúčastnily: Aneta Fleischerová, Anna Volková a Viktorie Vydrová, Aneta Vetrová, Nikola Bubáková a Petra Kotrlová. Týmu stále chybí juniorská jednička Veronika Čamková, která v květnu podstoupila operační zákrok kvůli ostechondróze v kotníku. Naopak reprezentační dívky na tomto soustředění doplnily bývalé členky juniorské reprezentace Zuzana Zemková - věkem stále juniorka a Veronika Rudolfová, která načíná už třetí sezónu mezi dospělými. Trenérsky akci zajišťovali noví členové juniorské trenérské rady Lukáš Ohrádka a Tomáš Hvorecký, třetím trenérem byl Jan Čermák.

 

"Odpolední kondiční program a fyzioterapeutické práce zastala, loni ještě aktivní závodnice, Barbora Hegmonová. „Bára je sice ještě ve studijním procesu fyzioterapie na Univerzitě Karlově v Praze, jelikož však ze svých závodnických let ví, co lyžař na soustředění potřebuje, zhostila se svého úkolu velmi dobře,“ říká šéftrenér juniorské reprezentace Jan Fiedler a pokračuje: „Soustředění provázelo velmi proměnlivé počasí od velkého tepla, po sněžení a v závěru slunečných a téměř ideálních podmínek. Dle předem stanoveného plánu jsme naplnili 6 tréninkových dní: 1 den super-G, 2 dny slalom a 3 dny obří slalom,“ vypočítává. „Odpoledne probíhaly kondiční tréninky pod vedením trenérů nebo Báry, případná fyzioterapie a večer důkladný rozbor videa s využitím i natočených jízd závodníků Světového poháru. Myslím, že Lukáš, Tomáš a Honza odvedli pro holky velmi kvalitní práci, soustředění bylo na profesionální úrovni a chtěl bych jim a také fyzioterapeutce Báře tímto poděkovat.“

 

A jak se daří Veronice Čamkové?

„Noha ještě občas zlobí. Před měsícem jsem byla poprvé na sněhu a šrouby, které v kotníku byly, zřejmě způsobovaly bolest. Nebylo to sice jisté, ale jedna z možností to byla. 11. října mi je proto vytáhli. Ony by po sezóně musely ven tak jako tak. Teď čekám, až se mi jizva úplně zatáhne a jedu to znovu zkusit na lyže. Vypadá to už na příští týden na Kaunertal.“ Veronika v nucené pauze začala studovat vysokou školu. Jsem na Polytechnické v Jihlavě, obor cestovní ruch. Právě tento týden probíhají zápočtové testy, tak mám o náplň postaráno,“ sděluje a už se těší na lyže: „Od lyžování jsem si od zimy hodně odpočinula a teď mám do něho chuť. Přejeme zdárný návrat na bílé svahy.  

 

Juniorské reprezentantky touto cestou děkují firmám O'Style a Don Quiet za novou kolekci oblečení, které jim moc sluší. Viz fotky v galerii.

 

(EK)

 

Foto: CzechSki/L.Ohrádka

Fotogalerie