17.03.2015 přečtěte si souhrn letošní sezony Masters lyžařů...

Český pohár Masters 2014/2015

Zima sice ještě zdaleka neskončila, ale letošní ročník Českého poháru Masters už má svoje finále za sebou. Je tedy čas na kratší rekapitulaci.

I přes mírnou nepřízeň počasí a ne úplně ideální sněhové podmínky „navštívil“ letošní ročník 4 lyžařská střediska ve 4 regionech v Čechách i na Moravě. Začátek si odbyl na Klínovci v Krušných horách, pak, vůbec poprvé, zavítal na do Vrbna pod Pradědem, aby se zase vrátil do Krkonoš na Stoh do Špindlerova Mlýna. Závěrečnou kapitolu nakonec napsala Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem.

Nejméně jedenkrát odstartovalo v celkem 8 závodech (3 slalomech, 4 obřích slalomech a 1 Super G) 130 Masters závodníků, 21 žen (kategorie C), 63 „juniorů“ (kategorie A) a 46 „seniorů (kategorie B). Do konečného hodnocení (nejméně 3 starty) se jich nakonec počítalo jen 36, na kvalitu to ale nemělo podstatný vliv. Pouze jeden, Eda Hromádka, ale absolvoval všech 8 startů. I bez ohledu na věk (kategorie B9) klobouk dolů.

Letošní ročník je tedy mrtev, ať žije ročník příští. V sezóně, kdy u nás uskuteční, poprvé mimo Alpy nebo Pyreneje, World Criterium Masters, Mistrovství světa „naší“ kategorie. Je to uznání práce organizátorů a současně obrovská výzva. I pro závodníky. Pořadatelská země se musí ukázat. Tak naberte sil a až se zima zeptá ….

 

KMA