25.01.2017 Po sedmadvaceti letech se podařilo Ski teamu Svatý Petr navázat na mnohaletou tradici ukončenou rokem 1992 - to se uskutečnily poslední závody ve sjezdu na Červené sjezdovce - v pořádání závodů v královské disciplíně sjezd ve Špindlerově Mlýně. A pro české sjezdové lyžování to rozhodně stálo zato.

Krásné slunečné mrazivé počasí, skvělá pista, výborná organizace, ale především vysoká kvalita dvou závodů ve sjezdu mužů a skvělé výsledky našich reprezentantů, tak lze shrnout první soutěžní den Českého poháru ve Špindlerově Mlýně.

 

Díky účasti dvou lyžařských hvězd Jana Hudce a Jeffreyho Frische z Kanady a výborným sjezdovým FIS bodům vyjetých v Chile našimi reprezentanty Ondřejem Berndtem, Janem Zabystřanem a Filipem Forejtkem a díky jejich výkonů v obou závodech byly v mužské kategorii bodové přirážky následující:

DH muži 1. závod 19,38 FIS bodů

DH muži 2. závod 16.38 FIS bodů

Díky této kvalitě si řada účastníků zlepšila FIS body.

Nejúspěšnějším českým závodníkem se stal Filip Forejtek se svými dvěma druhými místy s minimálním odstupem na vítězného Martina Bendíka. Vyjel si z těchto závodů průměr 19,69 FIS bodů a se stal tak v této sezóně zatím naším nejúspěšnějším závodníkem ve sjezdu. Ve světovém žebříčku by mu v nové listině, která vyjde těsně před mistrovstvím světa mělo patřit 104. místo.

 

Dalšími Čechy se zlepšenými FIS body jsou: Ondřej Berndt - druhý výsledek sezóny (23,33), Tomáš Klinský – nejlepší body sezóny (43,28), Jan Skořepa – nejlepší body sezóny (54,32), Martin Richter - nejlepší body sezóny (54,55), Martin Stěpán – nejlepší body sezóny (55,34), Jan Waligora – nejlepší body sezóny (55,84), Patrik Benc – nejlepší body sezóny (56,14) Adam Červinka – nejlepší body sezóny (57,66), Marek Dadejík – nejlepší body sezóny (59,62) a noho dalších.

 

Ženy tak dobré obsazení neměly, z pětadvaceti přihlášených žen to byl pro devatenáct ve sjezdu první start v kariéře.

 

Pořadí 1. závodu muži: 1. Martin Bendík SVK, 2. Filip Forejtek CZE, 3. Michal Klusak POL, 4. Jefrey Frisch CAN, 5. Jan Hudec CZE, 6. Ondřej Berndt CZE

Pořadí 2. závodu muži: 1. Martin Bendík SVK, 2. Filip Forejtek CZE, 3. Michal Klusak POL,

4. Ondřej Berndt CZE, 5. Jeffrey Frisch CAN, 6. Maciej Bydlinski POL

Pořadí 1.czávodu ženy: 1. Barbara Kantorová  SVK, 2. Iva Křížová CZE, 3. Zofia Zdort POL,

4. Veronika Zelenková CZE, 5. Josefína Volopichová CZE, 6. Maria Škanova BLR

Pořadí 2. závodu ženy:1. Barbara Kantorová SVK, 2. Iva Křížová CZE, 3. Josefína Volopichová CZE, 4. Veronika Zelenková CZE, 5. Zofia Zdosrt POL, 6. Elle Kompenaers BEL

Nejlepšími juniory se stali Filip Forejtek a Iva Křížová.

 

Závody Českého poháru ve Špindlerově Mlýně pokračují ve čtvrtek dvěma superobřími slalomy a v pátek dvěma koly slalomu započítávanými do alpské kombinace.

(EK ve spolupráci s AK)

Photo: CzechSki

Fotogalerie