01.01.2017 Alpští lyžaři se již po jedenadvacáté rozloučili se starým rokem na tradiční Předsilvestrovské show. Dopoledne byl na programu veřejný závod, z nějž první tři ženy a první tři muži postoupili do odpolední exhibice, ve které měli možnost se utkat se současnými a bývalými reprezentanty.

Vítězi veřejného závodu se stali Petr Svinka a Nikol Dubnová. Dalšími postupujícími z veřejného závodu byli Jitka Dvořáková, Kristina Hudečková, Patrik Forejtek a Jan Matoušek.

 

Z našich nejlepších byli přítomni Bohumír Zeman (legendární vítěz Hahnenkammu), Jan Holický (9. místo na MS 2001 ve St. Antonu v kombinaci a současný televizní komentátor), Filip Forejtek, nejmladší člen reprezentačního družstva A mužů, který dorazil po nočním cestování ze Světového poháru v Santa Caterině, bývalá úspěšná alpská lyžařka a v současnosti naše nejlepší Skicrossařka Andrea Zemanová, náš nejúspěšnější mladší junior Jan Zabystřan, Tereza Kmochová, patřící k širší reprezentační špičce a největší hvězda paralympijského sportu ČR a neslyšící osobnost světa roku 2016, Petr Záhrobský mladší, bývalý velmi úspěšný reprezentant zejména v rychlostních disciplínách a současný trenér žákovské kategorie, hvězdy loňského žákovského lyžování Barbory Nováková a Zíková, bývalý úspěšný reprezentant a navrátilec z úspěšných studií v USA Adam Zika a řada dalších.

 

Po tříkolovém klání opepřeném vystoupením finalistek soutěže Miss aerobik 2016 se stala vítězkou Andrea Zemanová o 0,01 s před Terezou Kmochovou a 0,26 s před Klárou Pospíšilovou. V mužích zvítězil Adam Zika o 0,03 s před Filipem Forejtkem a 0,07 s před Janem Zabystřanem.

 

Celou akci natáčela Česká televize a na programu stanice ČT Sport ji můžete zhlédnout už v úterý 3. ledna 2017 v 13.25, dále ve středa 4. ledna v 11.40 a ve čtvrtek 5. ledna pro nespavce v 04.30 hod. Pořad bude následně k zhlédnutí na www.ceskatelevize.cz

 

Celkové výsledky a výsledky jednotlivých kol jsou k nahlédnutí níže v galerii.  

 

(EK ve spolupráci s Alešem Krýzlem)

 

Photos: CzechSki

 

Fotogalerie