04.02.2021

Během dnešního dne přišla zdrcující zpráva. Do lyžařského nebe odešel šéftrenér reprezentačního družstva juniorů v alpských disciplínách Vladimír Kovár. Bylo mu pouhých 42 let.

„Opustil nás skvělý trenér, srdcař, vynikající motivátor, ale hlavně slušný a přátelský člověk. Upřímnou soustrast přítelkyni Petře a celé jeho rodině. Vlado, děkujeme Ti za skvělou a inspirující spolupráci,“ uvedl předseda Úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

„Je to tragická zpráva a velká ztráta pro lyžování, ale především pro Vladovu rodinu. Rád bych tímto jeho nejbližším vyjádřil hlubokou a upřímnou soustrast,“ doplnil prezident Svazu lyžařů ČR.

Vlado Kovár byl od mládežnických let až po kategorii dospělých reprezentantem Slovenska v alpských disciplínách. Aktivní kariéru závodníka ukončil v roce 2000 a takřka okamžitě se dal na trénování. Už další sezonu působil jako asistent u slovenského reprezentačního družstva mužů.

Velkou část své pozávodní kariéry spojil se slovenskou slalomářskou hvězdou Veronikou Velez Zuzulovou, v jejímž týmu působil osm let od roku 2002 do roku 2010 v pozici servismana a asistenta trenéra. V roce 2011 přešel do Polska, kde jako hlavní kouč vedl mužskou reprezentaci.

Od roku 2019 působil ve Svazu lyžařů ČR a věnoval se juniorské reprezentaci alpských lyžařů. V aktuálním ročníku vedl juniory jako šéftrenér.

Vlado zemřel náhle v úterý 2.února 2021 večer. Bylo mu pouhých 42 let.

Čest jeho památce!