22.06.2020

 

DOLNÍ MORAVA 31.7. - 1.8.

 

OSÚ AD SLČR pořádá pro trenéry všech licencí vzdělávací workshop. Sestavili jsme atraktivní program se zaměřením na novinky ve vzdělávání, prezentaci 2 publikací pro trenéry a mladé závodníky "Základy závodního lyžování", debatovat budeme o technickém konceptu a jeho využití při tréninku různých věkových kategorií, ukážeme si tréninkový deník Yarmill a jeho využití v plánování a evidenci tréninku, podstatná přednáška je zaměřena na kondiční trénink, dalšími tématy programu jsou technické lyžařské dovednosti a využití ideomotorického tréninku v přípravě závodníka.

Prezentaci bude mít Tomáš Hvorecký, mentální kouč OSÚ AD SLČR a ukázku zaměřené tréninkové jednotky v praxi povede František Anderle, kondiční kouč OSÚ AD SLČR.

Veškeré přednášky, teoretická část workshopu a debaty o lyžování proběhnou v obecním sále obce Dolní Morava. Začínáme v pátek prezentací od  17:00 a vlastní workshop zahájíme v 18:00. Teorií a přednáškami budeme pokračovat také v sobotu, kdy sobotní program doplní ukázky 1 - 2 tréninkových jednotek Františka Anderleho na fotbalovém hřišti včetně ukázky využití tréninkových pomůcek. Konec programu je naplánován na sobotu v 16:00.

Tento workshop je jeden z kroků v naší práci, ve kterých budeme nadále pokračovat.

 NAŠE POSLÁNÍ

Přinášet do českého závodního lyžování zdroje informací a poznání, které pomohou formovat závodníky, trenéry a rodiče nejen po stránce odborné, ale i osobnostní.

Cílem v mládežnickém lyžování je zahájení otevřené komunikace a sdílení zkušeností na úrovni trenérů AD SLČR za výrazného přispění podnětů ze zahraničí.

Pozvánka ke stažení zde

Na viděnou na Dolní Moravě se těší metodici

Jiří Matějů a Radim Jireš